Jäsenkirje 3/2019

Hei!

 

Seuran vuosikokous on pidetty. Paikalla oli 7 jäsentä. Kokouksessa käsittelimme vuosikokoukseen kuuluvat asiat. Keskustelimme myös seuran tulevaisuudesta. Jatkamme seuran toimintaa ja yritämme pitää seuran toiminnassa. Seura on perustettu vuonna 1940 ja ensi vuonna olisivat 80-vuotisjuhlat!

Vuosikokouksen päätöksen mukaisesti jäsenmaksu 2019 on 22 euroa/henkilö. Jäsenmaksulasku on liitteenä.

Hallitus 2019:

Marja Kantelinen, puheenjohtaja

Maiju Niiranen, sihteeri

Sara Zuffa, rahastonhoitaja

Terhi-Päivikki Tiainen

Päätimme tehdä seuralle oman WhatsApp-ryhmän.  Jos haluat liittyä ryhmään mukaan, ilmoita puhelinnumerosi dantekuopio@hotmail.com. Jäsenten sähköpostiosoitteita ja puhelinnumeroita käytetään seuran toiminnasta tiedottamisiin.

Seuran tilaisuuksiin ovat tervetulleita kaikki.  Osallistuminen ei edellytä italian kielen taitoa tai matkustamista Italiaan. Toivomme, että seurassa olisi aktiivisia jäseniä. Ideoita illanviettoihin otamme mielellämme vastaan.

Toukokuussa mennään yhdessä pizzalle. Aika ja paikka ilmoitetaan myöhemmin.

Iloista ja aurinkoista vappua!

 

Ciao! 

L’assemblea annuale si è tenuta con 7 membri presenti, tra I quali si è parlato delle questioni in lista e del futuro della società. Continueremo l’attività della Dante e proveremo a mantenerla attiva. La nostra società è stata fondata nel 1940 e il prossimo anno ci sarebbe l’80° anniversario!

Secondo quanto deciso all’assemblea la quota di iscrizione del 2019 è di 22€ a persona. In allegato i dettagli di pagamento.

Comitato 2019:

Marja Kantelinen, presidente

Maiju Niiranen, segretaria

Sara Zuffa, tesoriera

Terni-Päivikki Tiainen

Abbiamo deciso di creare un gruppo WhatsApp per la società. Se vuoi unirti al gruppo inviaci il tuo numero di telefono a dantekuopio@hotmail.com.

Le e-mail e i numeri di telefono dei membri verranno usati per informarvi delle attività sociali.

 

Ai nostri appuntamenti tutti sono i benvenuti e la partecipazione non richiede né conoscenza dell’italiano né l’aver viaggiato in Italia. Desideriamo avere membri attivi e accogliamo con piacere qualsiasi idea su come passare le serate insieme.

A maggio andremo a mangiare la pizza! La data e il posto lo comunicheremo più avanti.

 

Buon Primo Maggio a tutti!

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: